Čo ste o Bratislave ešte nevedeli

Bratislava je v mnohých smeroch veľmi zaujímavým mestom, ktoré si zamilujú mnohí. Vďaka svojej vynikajúcej polohe nám ponúka úžasné možnosti na cestovanie a spoznávanie.

Bratislava je jediným hlavným mestom na svete ležiacim na hranici troch suverénnych štátov. Do Maďarska či Rakúska to máte skutočne na skok. Do prekrásnej Viedne sa dokonca dostanete za necelú hodinu, čo je ďalším zaujímavým faktom. Bratislava a Viedeň sú najbližšie hlavné mestá v Európe a vzdialenosť medzi nimi je iba 60 km.

Dokonca aj hranica Rímskej ríše viedla od 1. do 5. storočia nášho letopočtu stredom dnešného mesta.

Okrem bohatej kultúry a histórie existuje o Bratislave mnoho zaujímavých faktov, ktoré stoja za zmienku. To, že Bratislava a Viedeň sú najbližšie hlavné mestá v Európe sme si už povedali, ale vedeli ste že medzi Bratislavou a Rakúskom je dokonca cyklistický most? Pôvodne mal byť tento most pomenovaný po Chuckovi Norrisovi. Napokon tento názov odmietli a most sa nazýva „Most slobody“.

Pri mostoch ešte chvíľu ostaneme a zavítame na ten, ktorý je takmer nemožné si nevšimnúť, ak ste ubytovaní v našom Hoteli Devín****. Vďaka nemu je Bratislava pravdepodobne jediným mestom na svete, kde môžete vidieť skutočné UFO. A zaujímavosťou je aj to, že nejde o jediné UFO v Bratislave. Jedno sa totižto nachádza aj v bratislavskej Vrakuni.

Ďalším unikátnym mostom je Apollo. Je zatiaľ najväčším mostom na svete, ktorého konštrukcia bola postavená na brehu a následne otočená na miesto pomocou sústavy spojených lodí.

Medzi ďalšie zaujímavosti, ktoré stoja za zmienku patrí aj mestská štvrť Petržalka, ktorú mnohí označujú za takzvané bludisko. Dá sa povedať, že toto označenie je viac než trefné. Aj rodený Bratislavčan môže v tejto mestskej časti veľmi rýchlo zablúdiť. Veď predsa len ide o najväčšie sídlisko v Bratislave a dokonca o najhustejšie obývanú obytnú štvrť v strednej Európe.

Neodmysliteľnou súčasťou Petržalky je aj jeden z našich najkrajších mestských parkov Sad Janka Kráľa, ktorý je dokonca najstarší verejný park v Európe. Založila ho mestská správa na petržalskom ostrove v roku 1776.

Okrem bohatej histórie, kultúry a spoločenského života je veľkou výhodou aj nespočetné množstvo lesov, kde si milovníci prírody prídu na svoje. Slovensko je dokonca hneď po Rakúsku najlesnatejšou krajinou v strednej Európe a lesy tu zaberajú až 40% územia.

Bratislava je mesto so skvelými službami, priateľskými ľuďmi a úžasnou atmosférou.

Sme vďační, že Hotel Devín sa nachádza práve v Bratislave.