Svadba v Hoteli Devín**** – rozhovor

Na rozhovor o svadbe Karin a Juraja v Hoteli Devín**** sme sa stretli skoro rok po nej. U manželov pretrvávajú len tie najkrajšie spomienky a ich rodinka sa medzitým rozrástla o maličkého synčeka Huga. Zatiaľ čo sme sa rozprávali v Café Devín a manželia odpovedali na naše otázky, Jurajova mama sa starala o bábätko. Aj ona prispela svojimi odpoveďami k celému obrazu ich krásnej svadby.

 • Nevesta a ženích: Karin a Juraj
 • Dátum svadby: 21.5.2022
 • Obrad: Modrý kostolík
 • Šaty nevesty: salón Nicole
 • Ženíchov oblek: Alain Delon
 • Organizátor: Ambientes
 • Make-up, vlasy: Boris Borodács
 • Fotograf: Tomáš Záhumenský

Prečo on?

K: Lebo je inteligentný a rozhľadený. Má dobré srdce a teraz viem, že je aj fantastický otec. Môžem sa na neho vo všetkom, úplne vo všetkom spoľahnúť. Dôverujem mu na 100%.

 

Prečo ona?

J: Pretože má presne tie vlastnosti, ktoré ja nemám. Je akčná a vie vyriešiť veci, ktoré mňa zaťažujú. Je systematická a vie dotiahnuť veci do konca. Je spoločenská a energická. Všetko vyrieši a dotiahne.

V čom ste rovnakí a v čom rozdielni?

K+J: Spoločný máme vkus a názory. Ale povahy máme veľmi rozdielne. Nás tá odlišnosť spája, obidvaja ju využívame. Nechávame na toho druhého to, v čom je dobrý. Poznáme sa a nekonkurujeme si.

 

Máte spoločné rituály?

K: To je dobrá otázka. Robíme stále všetko spolu. Keď odchádzame, aj keď prichádzame, dáme si pusu. A každý deň si hovoríme, že sa ľúbime.

Ako vás požiadal o ruku?

K: V mojom rodnom meste, v Snine. Tým, že mám iba otca, najprv sa Juraj spýtal jeho. Neskôr sme sa šli prejsť a pri kostole ma požiadal o ruku. Vôbec som to nečakala. Povedala som bez váhania áno.

 

Na aké momenty si spomeniete keď sa povie svadba?

K: Pre mňa bol celý obrad dojímavý. Bola som v šiestom mesiaci a tých krásnych emócií bolo naozaj veľa. Svadbu sme mali komornú, do 30 ľudí. Každý sa s každým vedel porozprávať, my sme sa im mohli venovať a bolo to krásne.

J: Zabudli sme na prípitok. Welcome drink si dali ľudia pri vchode do sály, ale na stoloch sme nemali poháre na prípitok. Bol tam taký úžasný pán čašník, ktorý všetko okamžite vybavil. Do minúty boli poháre na stole pre všetkých ľudí.

Jurajova mama: Nádherná svadba, všetko vyšlo dokonale. Pre mňa bolo emotívne už len to, že žením syna. Bol krásny májový deň, ani teplo, ani zima. Všetci šťastní a krásni. Rodina nevesty sa od prvého momentu bavila, tancovali a urobili skvelú atmosféru.

Koľko ľudí sa o vás staralo?

K: Každý kto išiel okolo. Milujem tu týchto ľudí v hoteli Devín****. Starali sa o nás všetci od recepcie až po pána riaditeľa. Kohokoľvek sme sa spýtali, všetci všetko ochotne riešili. Pripravili nám aj prekvapenie. Keď sme začali tancovať náš prvý tanec, vybuchli konfety. A potom ich bol plný hotel. Boli na druhý deň aj v lobby, súcitila som s chyžnými. A úžasný prívetivý pán riaditeľ. Prišiel nás skontrolovať a uistiť sa, že je všetko v poriadku aj večer po práci počas prechádzky so psíkom.

Aká bola výzdoba?

Jurajova mama: Keď sme prišli do sály, odpadli sme. Na stoloch do T-čka boli biele ruže a biele frézie, ktoré nádherne voňali. Zo stropu viseli sklené gule. Sedeli sme na zlatých stoličkách, prestretý bol kráľovsky modrý obrus, na ňom zlaté príbory a priesvitné taniere. Sviečky plávali v svietnikoch z čistého skla, celé to žiarilo. Prekrásne niečo. Každý mal na svojom tanieri fréziu a jedálny lístok. Po bokoch boli candy bary s koláčikmi. V živote som takú výzdobu nevidela.

Aké bolo jedlo?

J: Chceli sme moderné menu, ale rodičia mali obavy, či si prídu na svoje aj hostia mimo Bratislavy. Báli sa, že z moderných jedál sa ľudia nenajedia. My sme však v tejto otázke mali jasno. Vybrali sme menu, ktoré každému chutilo a naozaj nikto nezostal hladný. Keď prišiel neskôr čas na bufet, nevládali jesť. Jedlo bolo luxusné a špeciálne zároveň. Hosťom nadmieru chutilo.

 • Predjedlo: Divinová paštéta vo vínovej hruške s francúzskou bagetou
 • Polievka: Vývar z hovädzích chvostov so špikom a zeleninou julienne
 • Hlavné jedlo: Kačacie prsia sous-vide, maslové šulance s bylinkami, kapustové pyré, marinované jablká

Tak ako, bol to najkrajší deň vášho života?

K+J: Bola to úžasná svadba. Bolo nám tak fajn, všetkým bolo smutno, že sa musela skončiť. Ľudia hovorili, že sa nikdy tak nezabavili ako vtedy.

 

Ďakujeme veľmi pekne za zdielanie krásnych spomienok na tento výnimočný deň a prajeme Karin, Jurajovi a maličkému Hugovi len to najlepšie v ich živote!