Spomienky Kataríny Brychtovej na hotel Devín****

Očarujúcu slovenskú herečku a moderátorku Katarínu Brychtovú si spájame hlavne s hollywoodskou hviezdou Jennifer Aniston, ktorej prepožičala svoj dievčenský hlas v seriáli Priatelia. So sympatickou moderátorkou sme sa stretli v nedeľu na kurze etikety Čaj o piatej, ktorý organizujeme pravidelne s koučom etikety, pánom Abrahámom. Uvoľnená atmosféra dovolila pár otázok, ktoré sa týkajú 70. výročia nášho hotela, teda príbehov, ktoré sa v ňom udiali.

Pani Brychtová čo ste v hoteli Devín všetko zažili?

S hotelom Devín sa mi spája hlavne dobré jedlo. Chronologicky najstaršia spomienka bude na obedy, ktoré si tu dopriavala moja mama. Študovala na právnickej fakulte a vždy keď spravila skúšku, prišla si sem so svojou kamarátkou za odmenu dať dobrý obed.

Hovorila vám čo jej u nás chutilo?

Moja mama si tu pravdepodobne dávala dobrý rezeň. Tie ona miluje a rezeň tu vždy bol. Taký veľký cez celý tanier z dobrého mäska, správne pripravený.

Spomínali ste, že ste sem chodievali na raňajky?

V období okolo rokov 2005 – 2010 moja kamarátka, herečka Sisa Petöová bývala na Riečnej ulici, takže to sem mala na skok. Bývala hneď vedľa a hocikedy mi zavolala že „Katííí nemáš chuť na raňajky, pozývam ťa“ a ja som jej hovorila, že som v robote, ale že do 10 to stihnem. Raňajky totiž bývali do desať. Bol to taký náš rituál, v reštaurácií sme mali vždy noblesný pocit, mala vysokú úroveň, čašníci sa správali úctivo plus jedlo bolo vždy výborné.

Čo ste si dávali na raňajky?

Tu mávali všetko, opekanú slaninku, čerstvé pečivko, koláčiky, praženicu, volské oko. Také klasické hotelové, naozaj dobré hotelové raňajky.

Máte ešte ďalšie spomienky?

Mali sme tu niekoľko plesov s divadlom Astorka. Reštaurácia bola rezervovaná iba pre nás, len Astorka a ich kamaráti. Súkromná akcia bez fotografov či iných vonkajších vplyvov. Mám kamarátky herečky, je nás asi 10. Marta Sládečková, Zuzka Tlučková, cestujeme spolu, oslavujeme narodeniny. Marta nám vtedy povedala o plese, my sme si kúpili lístky a po niekoľko rokov sme zažívali fantastickú zábavu. Mohli sme sa vyblázniť, zatancovať si, aj niečo vypiť, neboli sme pod drobnohľadom.

Bol tento ples podobný tomu, ktorý ste nám vo februári moderovali?

Ples s divadlom Astorka bol skôr veselý obyčajný ples v menšom kruhu ľudí. Ples v hoteli Devín bol noblesný, na úrovni, s krásnou výzdobou, s výborným programom, bolo vidieť, že sa do neho veľa investovalo. Hostia krásne oblečení, veľkolepé róby, všetci to zobrali vážne, bola som úplne unesená. S Astorkou sa to nedá porovnať. Náš ples bol maškarný. Raz som mala z divadla z Novej scény požičaný historický kostým, bola som deva zo 17. storočia. Inokedy som si narýchlo vymyslela kostým oscarovej herečky. Na stole som mala sošku Oscara, obliekla som si svoje čierne šaty vpredu s prekrížením a maska bola na svete. Tieto plesy boli minimálne tri a potom prišla Korona.

 

Pani Brychtová ďakujeme veľmi pekne za zdieľanie vašich spomienok. Budeme sa tešiť ak sa stretneme aj nabudúce, či to bude na čaji o piatej, alebo na ďalšom ročníku nášho plesu.