Dunaj, k vašim službám

Viete, kde sa natáčajú interiérové scény seriálu Dunaj, k vašim službám? V ateliéroch samozrejme. A potom ešte v Hoteli Devín****. Pochopiteľne všetky tie, kde sa dej odohráva v hoteli a potom ešte na toaletách. Lebo tie naše na recepcií sú filmovo krásne. U nás v hoteli sme historický seriál začali sledovať kvôli krásnemu vizuálnemu spracovaniu, osvetleniu, scénam, kvôli množstvu kostýmov, make-upom, vlasom. Vidno na ňom veľký kus práce celého tímu, ktorý si dal na obrazoch veľmi záležať. Sme radi, že Hotel Devín**** zapadol do jeho scenára.

Nielen vizuál, ale aj osudy predstaviteľov sú veľmi príťažlivé a mrazivo pripomínajú súčasnú dobu. Pri sledovaní sa dá o to ľahšie vcítiť do príbehov, pociťovať nespravodlivosť doby a hnev kvôli konaniu záporných postáv.

Konkrétne táto hotelová scéna Kláry a Petra Kučeru sa natáčala na izbe č. 508. Obrazy sú síce nočné, no natáčanie prebiehalo počas dňa bieleho. Pri natáčaní, do ktorého zákulisia sme mali možnosť nahliadnuť, nastal malý problém. Izbová služba mala priniesť vozík s večerou, no prah dverí bol príliš vysoký. Zároveň bolo potrebné otvárať dvere hotelovou kartou a ešte k tomu držať dvere, ktoré sa automaticky zatvárajú.

Milenecké scény nemeckého dôstojníka Waltera Klausa a speváčky Evy Dušekovej prebiehali vo viacerých izbách. Jednou je 102, druhou apartmán 108 a jedna scéna sa natáčala na našich povestných toaletách. Na toaletách sa odohrávali aj tie najhroznejšie zábery, ktoré hneď v prvej časti, rozstrelili zápletku klavíristky Marty Gruberovej.

Svoju piešťanskú ordináciu mala doktorka Šarlota v hotelovom wellness centre. Prišla ju navštíviť aj pani Kučerová, alias pani Studenková, ktorá bola taká milá, že sa veľmi ochotne vyfotila aj s našimi zamestnancami. Pán Tůma to niež nemal s nami ľahké a musel pózovať so svojimi hotelovými fanúšičkami. Pri natáčaní všetkých scén musela byť úplne vypnutá klimatizácia a vetranie priestorov, pretože rušila citlivé mikrofóny.

S koncom mesiaca máj sa druhá séria seriálu Dunaj, k vašim službám končí a my sa nemôžeme dočkať tej tretej. Tešíme sa na ďalšie pokračovanie, prajeme scenáristom, aby boli aj nasledujúce časti také nadčasové, šťavnaté a pútavé a budeme sa veľmi tešiť, ak sa znovu rozhodnú vrátiť do Hotela Devín****.